Pinterest Backlink Nasıl Alınır?

Pinterest backlink ile ilgili bu sayfamı ziyaret ettiğinize göre pinterestin ne olduğu ile ilgili fikir sahibi olduğunuzu varsayarak pinterest nedir? sorusuna yoğunlaşmak yerine pinterest backlink üzerine yoğunlaşan bir yazı yazmayı tercih ettim.

Pinterest backlink hakkında faydalı bir çok bilgi bulacağınız bu makale sizlere detaylı olarak pinterest SEO konusunu ayrıntılarıyla açıklıyor. Haydi pinterest backlink nedir, nasıl alınır inceleyelim.

Pinterest Backlink Nasıl Alınır?

Pinterest backlink konusuna geçmeden pinterest’in ne olduğu konusuna kısaca göz atalım.

Pinterest pinleme ile hizmet veren, üzerinde hoşlandığınız herşeyi paylaşabileceğiniz sosyal medya platformudur diyebiliriz.

Zaman ilerledikçe teknoloji gelişiyor, teknoloji geliştikçe de pinterest gibi yeni platformlar karşımıza çıkıyor. Haliyle SEO ile ilgilenen bizler de bu gibi durumları fırsata çevirmeyi bilmeliyiz. Pinterest üzerinden backlink alarak SEO çalışmalarımızı güçlendirmeliyiz.

Backlinkler, SEO’nun önemli bir parçasıdır ve organik arama sonuçlarında yükselmemize katkı sağlar.

Backlink sitenizi otoritesi hakkında google’a ipuçları verir. Her ne kadar backlink konusu SEO’cular arasında uzun süredir tartışma konusu olmuş olsa da benim bu konudaki önerim kaliteli ve otoriter sitelerden gelen bağlantılar hatta şikayet sitelerinden gelen bağlantıların bile ne kadar kıymetli olduğunu unutmamanız yönündedir.

Pinterest ile alakalı onu ilginç ve farklı yapan konulara biraz değinelim.

Konsept olarak diğer sosyal medya mecralarından farklı değildir. Bir resim paylaşım sitesi; ancak diğer sosyal platformların uğraştıkları telif hakları meselesi pinterestte yok.

Kullandığı yöntem ile telif hakları sorunu konusunda diğerlerine göre daha avantajlı olan pinterestte bir sayfadan görüntü paylaştığınızda, duvarınıza bir resim pinlediğinizde (iğnelediğinizde) orijinal sayfadan otomatik olarak alıntı linki eklenmektedir.

Pinterest platformu kullanışlı bir pinleme tekniği olarak karşımıza çıkar. Örneğin; seosoftware.com.tr üzerinden pinlenen bir görüntü veya yazıyı sitenizde yayınlarsanız, bu işlemde Pinterest’i backlink aracı olarak kullanmış olursunuz. Bu kullanımı ile pinterest, backlink için çok faydalı, yararlı bir araçtır.

Pinterest üzerinde bir görüntüyü “Beğen” “Retweet” gibi paylaşmak yerine bu görüntüyü istediğiniz yerlerde rahatça kullanabilirsiniz. Bu sayede doğal bir backlink alınmış olur. Ziyaretçiler de sizin sitenizdeki görselleri pinterest üzerinde pinlediğinde yine backlink almış olursunuz ve pinterest, SEO açısından çok yararlı bir uygulama haline gelmiş olur.

Pinterest kullanan site yayıncıları, bu uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra sitelerinin hitlerinde gözle görülür bir artış olduğunu raporlamışlardır. Bu şekilde siz de güzel ve ilgi çekici görsel pinterest kampanyaları oluşturarak, yani reklam verme işlemi yaparak sitenize ziyaretçi çekebilir, resimlerinizin internet üzerinde paylaşılmasını sağlayabilir ve sitenize birçok doğal backlink almış olursunuz.

Diğer sosyal medya platformları gibi pinterest de web sitelerimize organik trafik ve doğal backlink kazanmak için bir fırsattır. Gerek reklam kampanyalarıyla gerek resim paylaşımlarıyla takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Pinterest platformundan nasıl backlink alacağımız konusunda fikir sahibi olduğumuza göre, pinterest ile ilgili kavramlara birlikte bir göz atalım.

Pinterest ile İlgili Merak Edilenler

Pin Nedir?

Pinterest üzerine eklenen bir resme pin denir. Pin herhangi bir web sayfasından eklenebilir. Direkt olarak da pinterest hesabınıza resim ekleyebilirsiniz. Pin kullanılarak eklenen resimler otomatik olarak sayfanıza geri bağlantı olarak geri dönecektir.

Pinterest’e nasıl kayıt olunur?

Pinteresti telefonuza uygulama marketlerinden rahatlıkla indirebilir ve kayıt ol kısmından rahatlıkla üyelik oluşturabilirsiniz.

İyi bir pin nasıl olmalıdır?

Genellikle uzun ve ince pinler daha çok ilgi çekmektedir.

Bir yorum bırakın