Youtube İzlenme ve Abone Hilesi Neden Kullanılmamalı?

YouTube izlenme hilesi, yapay bir şekilde izlenme sayısını arttıran bir yazılımdır. Bu yazılımlar farklı ip adreslerini kullanarak, doğal olmayan şekillerde izlenme sayınızı arttırmaktadır. Bu durumun ilk başta avantajlı gibi görünse de, pek çok zararı bulunmaktadır. Zararlı bir işlem olduğu için hesabınızın kapatılma riski vardır. Bu nedenle eğer bu uygulamaları kullanacaksanız, bütün riskleri göze almanız gerekmektedir. Eğer bu riske değer mi sorusunu yöneltiyorsanız vereceğimiz cevap değmez olacaktır. Çünkü organik bir şekilde izlenme sayısının artması her şeyden önemlidir.

YouTube İzlenme Hilesi Nasıl Çalışır?

İzlenme hilelerinin bir tür yazılım olduğundan bahsetmiştik. Bu hileler farklı ip adreslerini kullanarak ilgili videoyu gereken sürelerde izlemektedir. Bu şekilde YouTube izlenme sayısının nasıl arttığını bilen bu uygulamalar, izlenme sayısını arttırmaktadır. Yapay bir şekilde oluşturulan sistem, temel olarak bu şekilde çalışmaktadır. Farklı sistemleri benimseyen yazılımlar olsa da temel olarak bu prensipte işlem görmektedir.

Youtube İzlenme Hilesi Neden Kullanılmamalı?

Youtube izlenme hilesinin pek çok kullanmama sebebi bulunmaktadır. Temelde hile kullanmanın zararları şeklinde özetlenebilecek bu sebepler şu şekilde listelenebilmektedir.

1) İzlenme Hilesi Organik İzleme Sağlamaz

Youtube izlenme hilesi kullanmak, organik bir izleme sayısı sağlamayacaktır. Böylelikle hiçbir zaman gerçek izlenme sayısının sağlamış olduğu avantajlardan faydalanamazsınız. Örnek vermek gerekirse şu şekilde özetlenebilir. İzlenme sayısı hilesi sadece izlenme sayısını arttıran bir hiledir. Oysa bu organik bir şekilde gerçekleşseydi beğenme sayınız, yorum sayınızda izlenme sayısı ile doğru orantılı bir şekilde artış gösterecekti. Fakat hileli izlenme sayısında bu tür avantajlar mümkün değildir. Bu haliyle izlenme hilesi zararlı bir yapıda olmaktadır.

2) Emekleriniz Boşa Gidebilir

İzlenme hilesi algılandığında hesabınız kapatılabilir ve emekleriniz boşa gidebilir. Düşünün, o kadar emek verip videolar oluşturduğunuz bir platformda onca emeğiniz bir izlenme sayısı uğruna boşa gidebilir. Oysa organik izlenme sayısı sağlamış olsaydınız böyle bir riskle karşı karşıya kalmayacaktınız. İzlenme hilesi burada da karşımıza bir risk ve zarar unsuru çıkarmaktadır.

3) Normal Bir İzlenme Sayısına Sahip Olmazsınız

Hiçbir zaman için normal yollarla oluşturulmuş izlenme sayısının kıymetine sahip olamayacaksınız. İzlenme sayısı, videolar için önemli bir kriter olmakla beraber diğer faktörlerde önemlidir. Bu faktörlerin başında izlenme sayısının doğal yollardan elde edilmesi gelmektedir. Fakat izlenme hilesi doğal olmayan bir yöntemdir ve organik izlenme sayısının doğallığına hiçbir zaman ulaşılamayacaktır.

4) Önemli Olanı Belirleyin

Önemli olan izlenme sayısının artması değildir. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse hile ile elde ettiğiniz 1000 izlenme, hilesiz elde ettiğiniz 100 izlenmeden daha değerli değildir. Bu nedenle izlenme hilesini tercih etmemelisiniz. Az olsun, öz olsun prensibini benimseyerek hareket etmeniz, uzun vadede daima kazanmanıza neden olacaktır.

5) Kolayca Fark Edilebilir

Sahte izlenim durumları YouTube tarafından rahatlıkla fark edilmektedir. Bu da sahte izlenim gerçekleştirmemeniz için gereken bir neden olmaktadır. Örneğin abone sayınıza göre aşırı miktarda izlenme sayınız var ise bu sahte izlenim anlamına gelebilir. Bunun haricinde videonuz garip bir şekilde yüksek izlenme sayısında olabilir. Video çok izlenebilir, fakat beğeni az olabilir. Bütün bu durumlar sahte izlenim gerçekleştirdiğinize dair işaretler içermektedir.

6) Önemli Olan Etkileşimdir

YouTube gibi platformlarda etkileşim olmazsa olmaz unsurlardan birisidir. İzlenme hilesi kullanarak bu etkileşimden mahrum kalırsınız. Etkileşimin faydaları saymakla bitmez türdendir. Bütün bu faydalardan mahrum kalmak istemezsiniz.

7) Bu Yöndeki Çabalarınız Boşa Çıkacaktır

İzlenme satın aldığınız durumlarda sahte görüntülemeler sayılmayabilir, silinebilir, videolarınız kaldırılabilir veya hesabınız askıya alınabilir. Sırf izlenme sayısı uğruna videoların kaldırılmasını, hesabınızın askıya alınmasını istemezsiniz. Bu da izlenme hilesi kullanmamak için bir gerekçe oluşturmaktadır.

Bir yorum bırakın