WordPress Test Eklentisi

Onedio tarzı test eklentisi konumda sizler için bir eklentiyi paylaşmak ve tanıtmak istiyorum. Uzun zamandır kafamda onedio sitesindeki gibi testler, anketler vs. yapmak ve sitemde paylaşmak gibi düşünceler vardı. Bunun için birkaç eklenti arasam da ya ücretli çıktı ya da sadece test eklentisi olarak karşıma çıktı. Sizlerle paylaşacağım onedio tarzı test eklentisi wordpress siteler için kullanılabilecek bir eklentidir ama embed kodunu diğer sitelerde kullanabilir..

Onedio tarzı testler oluşturabileceğiniz, resimlişıklıanketlerlistelersliderlar vs. yapabileceğiniz neredeyse aklınızdaki her şeye bir çözüm üretilmiş olan bu WordPress eklentisi gerçekten oldukça işe yarar. Özelliklerinin yüzde 85’i ücretsiz sunulan (ki inanın ücretsiz kısmı hayli hayli işinizi görecektir) bu eklentiyi dilerseniz ücret ödeyerek de tüm özelliklerini kullanabilir hale gelebilirsiniz.

WordPress için onedio tarzı test eklentisi kullanımı;

WordPress siteleriniz için değil sadece diğer sitelerinizde de EMBED kod halinde kullanabileceğiniz bir sistem olan bu eklentiyi ben WordPress için anlatacağım. Ancak anketinizi vs. oluşturduktan sonra farklı platformlarda da yayımlayabilirsiniz.

Poll, Survey, Quiz, Slideshow & Form Builder ismini WordPress eklentiler bölümünde aratarak eklentiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daha sonra indirip, etkinleştirdikten sonra ise admin panelinize Poll, Survey, Quiz, Slideshow & Form Builder ismi yer alan bir bölüm gelecektir. Oraya tıklayarak ayarlar kısmına ulaşınız ve bir kullanıcı kaydı açınız. Kullanıcı kaydı gerekli çünkü işlemi site üzerinden yapacağız.

Bir yorum bırakın