WordPress Google Eklentileri

Web sitenizin hızını ölçmek için başka sitelere girmenize gerek yok admin panelinizden wordpress sitenizin hızını ölçebilir google’ın verebileceği öneriler ile birlikte web sitenizi optimize edebilir daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Google Page speed Insights için tıklayınız.

The Google+ plugin

Kullanıcılarınızın Google+ hesabınıza abone olmalarını istiyorsanız eklentiyi kullanabilirsiniz. Google+ butonunu sayfalarınıza, yazılarınıza ve hatta istediğiniz her yere shortcode ile ekleyebilirsiniz.

The Google+ plugin için tıklayınız.

Google AdSense

WordPress sitenizde google reklamlarını yayınlamak size gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Bu işlemi en kolay şekilde yapabilmek ve takibini gerçekleştirmek için Google Adsense eklentisini kullanabilirsiniz.

Google AdSense için tıklayınız.

Google Analytics Dashboard for WP

Google Analytics Dashboard for WP

Web sitenizin arama trafiğini detaylı olarak incelemek için Google Analytics’e girmeden admin panelinizden eklenti sayesinde inceleyebilirsiniz. Bu sayede arama trafiğinizi inceleyip içeriklerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Google Analytics Dashboard for WP için tıklayınız.

Google Analytics by MonsterInsights

Google Analytics için kullanabileceğiniz Google Analytics Dashboard for WP eklentisine rakip olarak wordpress piyasasında kullanılmaktadır. En çok kullanılan Analytics eklentisidir ücretli sürümü ile daha çok detaya sahip olabilirsiniz.

Google Analytics by MonsterInsights için tıklayınız.

Google Language Translator

Google Language Translator

Site çoklu dil eklentisi olarak kullanabileceğiniz bu google eklentisi sayesinde sitenize ufak bir kutu içerisinde Google Translate yardımıyla kullanıcılarınıza web sitenizi farklı dillere çevirebilme olanağı tanımaktadır.

Google Language Translator için tıklayınız.

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps

Google her türlü site haritasını desteklememektedir. Bu yüzden wordpress XML Sitemaps eklentilerinden bazıları olmazsa olmaz vazgeçilmezlerdendir. Bu eklentimizde bunların başında gelmektedir. Site haritası oluşturarak Google Search Console‘ye gönderebilirsiniz.

Google XML Sitemaps için tıklayınız.

Easy Google Fonts

Easy Google Fonts

Sitenizdeki Yazı karakterini (Font) beğenmediyseniz eğer bu uygulama ile Google Fonts u kullanarak binlerce yazı stiline ulaşabilir ve sitenize entegre edebilirsiniz.

Easy Google Fonts için tıklayınız.

Disable Google Fonts

Disable Google Fonts

Bazılarımız ise Google fontları siteyi yavaşlattığını düşünerek kaldırmak isterler. Bu arkadaşlarımızı düşünerek aşağıdaki eklentiyi kurarak kolay şekilde kapatabilirler.

Disable Google Fonts için tıklayınız.

WP Google Maps

Google Haritaları kullanarak firma adresinizi belirlemek için iletişim sayfanızda kullanabileceğiniz Google Maps eklentisini wordpress sisteminizde güvenle kullanabilirsiniz.

WP Google Maps için tıklayınız.

Daha fazla web tasarım makalesi için kategorimizi ziyaret edin!

Bir yorum bırakın