WordPress Admin Paneline Girme Sorunu

WordPress admin paneline girme sorunu hepimizin başına gelmiştir. Admin panele giriş yapmaya çalıştığınızda “Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok.” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata mesajı ile karşılaşmayanlar standart profil sayfasına yönlendirilirler.

WordPress Admin Paneline Girme Sorunu yaşayanlar genelde localhost üzerinde wordpress kurduğunda ve düzenlemeye çalıştığınızda başınıza gelmektedir. Öte yandan Nulled tema kullanan arkadaşlarımız Lisanslı bir tema kurduğunda tema yapımcısı güvenlik önlemi için böyle bir hata ile kullanıcıyı karşı karşıya bırakabilmektedir.

Bu sörünü çözmek için iki yol mevcuttur. İki yöntemi de tek tek deneyerek bu sorundan kurtulmaya çalışalım. Eğer iki yöntem de işe yaramazsa nulled tema kullanıyorsunuz ve tema dosyalarının içerisinde yer alan functions.php dosyasında kullanıcı yetkilerini düzenleyen bir kod yer almaktadır.

WordPress Admin Paneline Giriş Sorunu ve Çözümü - Hosting.com.tr

1.Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok

http://www.siteadresi.com/wp-admin yolu ile admin paneline girmeye çalıştığınızda “Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok.” hatası alıyorsanız yukseltme.php dosyamızı indirmeniz gerekmektedir.

 

İndirdiğiniz dosyayı web site dosyalarınızın yer aldığı root bölümüne yükleyip http://www.siteadi.com/yukseltme.php adresine giderek “buraya tıkla” butonuna basmanız gerekmektedir. İşlem tamam şimdi admin panelinize eskisi gibi bağlanabilirsiniz.

Tüm bu işlemler gerçekleştikten sonra yukseltme.php dosyasını ftp sunucunuzdan kaldırmayı unutmayınız.

2.Sadece profil sayfasının gözükmesi

Eğer admin panele bağlandığınızda sol menüde sadece profil sayfasını görüyorsanız PhpMyAdmin üzerinden bir kaç değişiklik yapmak zorundayız. Bu değişiklikler sayesinde profil sayfası yerine admin paneli tam olarak görebileceksiniz. Şimdi aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek sorunumuza çözüm bulalım.

  1. PhpMyAdmin’e giriş yapıp veritabanı seçimi yapın.
  2. wp_usermeta tablosunu bulup üzerine tıklayın.
  3. wpmx_capabilities satırına gelerek düzenle butonuna tıklayın.
  4. a:1:{s:10:”subscriber”;b:1;} yada her ne kod yazıyor ise o kodu a:1:{s:13:”administrator”;b:1;} ile değiştirelim.
  5. Git butonuna basarak kayıt edelim.

WordPress Admin Paneline Girme Sorunu çözümünde iki yöntemden birini uygulayabilirsiniz. Bu sayede admin paneline ulaşım sağlayarak kaldığınız yerden yayın hayatınıza devam edebilirsiniz.

 

Diğer Web Tasarım makalelerimize ulaşmak istiyorsanız linke tıklayın!

Bir yorum bırakın