WordPress AdBlock Engelleme Eklentisi

Biz site sahiplerinin yaptıkları işler ve kullanıcılara sundukları ücretsiz hizmetler karşılığında sitesinin sunucu, alan adı vs. gibi giderlerini karşılamak için reklam yayımlamak zorunda kaldığını biliyorsunuz. Ancak Adblock eklentisi ile tarayıcıya eklendikten sonra sitenizde ki reklamları kullanıcı görmez oluyor. Haliyle reklam gelirlerini önemli ölçüde düşürüyor.

Kullanıcıyı gerçekten rahatsız etmeyecek seviyede ve kullanıcıya zarar vermeyecek seviye de reklamlar eklediyseniz WordPress Adblock engelleme eklentisini kullanarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Gönül ister ki hiç böyle şeyler yapmayalım ama maalesef bizlerin de giderleri var ve bunun için buna mecburuz diyebilirim.

Ad blocker Notify ile Adblocker Engelleyebilirsiniz

WordPress siteler için Ad blocker Notify eklentisi ile bu işlemi kolayca halledebilirsiniz. Basit ve ufak boyutta ki bu eklenti sayesinde reklam engelleme programı kullanan kullanıcılarınıza istediğiniz metin mesajını gösterebilir ve onlardan reklam engelleme programını kapatmalarını isteyebilirsiniz. Bu sayede sitenizden elde edeceğiniz reklam gelirlerini birazda olsa arttırabilirsiniz.

Ad blocker Notify Eklentisi Kullanımı

Adım 1: Ad blocker Notify eklentisini normal bir eklentiyi nasıl ekliyorsanız o şekilde WordPress sitenize indirip, etkinleştirmelisiniz. Daha sonra sol admin panelinde Ad Blocker Notify kısmı çıkacaktır oraya tıklayınız.

Adım 2: Ad blocker Notify Options bölümünde size hangi uyarı tipini seçmek istediğinizi sormaktadır. Benim burada tavsiyem Modal Box kısmını seçmenizdir.

Adım 3: Modal Visual Options kısmında ise üst kısımda sizin tema seçmeniz istenir. Burada zaten bir tane tema seçebilirsiniz, diğerleri ücretli versiyonda bulunmaktadır.

Adım 4: Modal Box Options kısmı ise kullanıcıya göstereceğimiz kısmın ayarlarıdır. Modal Title: Bu bölüme hangi başlığın olmasını istiyorsanız onu yazabilirsiniz.

Adım 5: Modal Text kısmında ise artık kullanıcıya ne göstermek istiyorsanız onu ayarlayabilirsiniz.

Adım 6: Modal Box Effect kısmında ise Fake and Pop kısmını seçiniz

Adım 7: Animasyon hızını buradan isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Adım 8: Bu bölümde ise göstereceğiniz uyarının kapatma butonu olup olmamasını istediğinizi soruyor.

Adım 9: Altında ki kısımda ise arka plana tıklandığı zaman uyarının kapanıp kapanmamasını istediğinizi soruyor.

Adım 10: Diğer bölümdeki ayarlardan ise bir sayfaya yönlendirme yapıp yapmamanız gibi ayarları sormaktadır.

Bu ayarları kayıt ettikten sonra hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur. Artık Adblock eklentisi kullanan kullanıcılarınız sitenize girdiğinizde uyarı ile karşılaşacaktır.

Bir yorum bırakın