Warning: cannot modify header information hatası

Warning: Cannot Modify Header Information Hatası ile karşılaştığınızda wp-confing.php dosyanızda oluşan hatalar ile meydana bu sorun gelmektedir.

WordPress "Cannot modify header information" Hatasının Çözümü

Son zamanlarda wordpress kullanıcılarının karşısına çıkan Warning: Cannot Modify Header Information Hatası insanların başına dert olmuştur.

Aslında sorunun çözümü çok basit olmasına rağmen yeni başlayan ya da sorunla ilk defa karşılaşan arkadaşlar sorunun çözümünü bilmedikleri için hataya müdahale edemiyorlar.

WordPress sisteminin kurulu olduğu sunucunuzda yer alan dosyaların ana dizininde wp-confing.php dosyasına muhtemelen daha  önce müdehale ettiğiniz için bu hata ile karşılaşıyorsunuz. Birazdan anlatacağım modifikasyonları gerçekleştirmeden önce web sitenizin yedeğini almanız gerekmektedir. Bir şeyler ters gider ise yedekten geri yükleme yapmanız gerekebilir.

 

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/public_html/wp-config.php:4) in /home/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1072

WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası Çözümü

  1. WordPress dosyalarına Ftp üzerinden wp-confing.php dosyasını bilgisayarınıza indirin ya da Cpanel üzerinden bağlanarak wp-confing.php dosyasını düzenleyerek işlemlere başlayalım.
  2. Düzenlemek için Brackets Açık Kaynaklı Kod Editörü kullanabilirsiniz.  Dosyayı Brackets ile açarak <?php tagından önceki boşlukları ve ?> tagından sonraki boşlukları tek tek siliyoruz.
  3. Kodlardan önceki ve sonraki boşlukları silerek wp-confing.php dosyasını kaydediyoruz.
  4. Daha sonra düzenlenen dosyayı ftp sunucunuzun anadizinine yani indirdiğiniz yere geri yüklüyoruz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra muhtemel olarak Warning: Cannot Modify Header Information Hatası ortadan kalkacaktır.

 

Web Tasarım kategorimize linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakın