Ücretsiz Kaliteli Fotoğraf Bulma Siteleri

Ücretsiz kaliteli fotoğraf bulma siteleri blog yazarı ve Web Master arkadaşları yakından ilgilendirecek bir konudur. İçeriğin içerisinde kullanılan resimlerin ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur.

Telifsiz görseller için en iyi web siteler! - ShiftDelete.Net

Arama motorlarında arama yapan 3 insandan 1’i görsellere bakmadan edemiyor. Hal böyle olunca google web sitesinde yer alan her görsele ayrı ayrı dikkat ederek indexlerine almaktadır. Özellikle son yıllarda görsel içerik paylaşım platformları google üzerinden resimler ile bir hayli trafik çekiyorlar.

Özgün resim ihtiyacı gün geçtikçe arttığı için stok fotoğraf fikri girişimcilerin akıllarına yatarak ticarete dökülmüş durumdadır. Bu resimleri internet üzerinden satışa çıkararak telifli fotoğraf satın alma hakkında sahip oluyorsunuz ama aldığınız resmi sizin gibi bir çok insan satın alıyor. Türkiye’de sektörünüzdeki başka bir firmanın web sitesinde görmeniz mümkündür.

Benim param yok ben fotoğrafa para veremem zaten sunucu kirasını domaini zorla karşılıyorum diyorsanız. O zaman tek çareniz ücretsiz fotoğraflar bulmak olacaktır. Bunları bulmak içinde sizlere ücretsiz kaliteli fotoğraf bulma siteleri adlı listesini hazırladım.

Telif hakkı olmayan fotoğrafların vazgeçilmez adresi: Flickr

Listemizde yer alan diğer görsel platformlar gibi geniş bir yelpazesi bulunan flickr telif hakkı olmayan fotoğraf bulmanıza avantaj sağlıyor. Adını illaki duymuşsunuzdur bu web sitesinin. Flickr’a üye olan her kişi kendi resimlerini yükleyerek sistemdeki diğer kişiler ile herkese açık şekilde paylaşıyor. Sitenin dezavantajı resimlerin lisansı kime aitse internet üzerinden paylaşırken adı kaldırmamızı istiyor. Aksi halde lisans geçerli sayılmıyor.

Flickr’a üye olmak için Yahoo mail adresi kullanmanızı istiyor.

Superfamous galerisi ile fotoğraf bulmak

Ücretsiz Fotoğraf Bulma Siteleri Superfamous

Listemizdeki bir diğer platform ise Superfamous. Genellikle doğa fotoğrafları paylaşılan superfamous üzerinden resimleri indirebilmeniz için Flickr’a yönlendirme yapıyor. Kendi sunucularını kullanmayıp flickr üzerinde bir hesapta barındıran superfamous web sitesi flickr’ın ekmeğine yağ sürüyor diyebiliriz. Ayrıyetten görsellerin kalitesi de bir hayli yüksek diyebiliriz.

Özgün fotoğrafla Pixabay ile artık ücretsiz

Ücretsiz Fotoğraf Bulma Siteleri Pixabay

Pixabay adını çok fazla duymasanız da 1 milyon civarı fotoğrafı sunucularında barındıran bu web sitesini hepiniz çok seveceksiniz. Pixabay anasayfasındaki arama bölümünde size filtreleme şansı vererek ücretsiz olmasının yanı sıra bu kadar teferruat ile gözlerimizi kamaştırıyor. Büyük resimleri indirebilmek için bize üye olun diyorlar o kadar.

Unsplash ile ücretsiz kaliteli fotoğraflar

Listemizdeki diğer platform olan Unsplash basit ve sade bir arayüz ile gözlerimizi kamaştırıyor. Yolculuk, gezi, gezip görülebilecek yerler gibi tatlı tatlı blog yazan arkadaşlarımızın tercih edebileceği bir web sitesidir. Üstelik fotoğraf indirirken üyelik şartı koşmamaktadır.

Ücretsiz Fotoğrafların adresi Picjumbo

Ücretsiz Fotoğraf Bulma Siteleri picjumbo

Picjumbo stok fotoğrafcılık sektöründe ücretsiz olarak yayın yapan siteler arasında sade tasarımı ve düzenli koordine edilmiş kategori yapısı ile sizleri büyüleyebilir. En fazla ücretsiz telifli fotoğraf yelpazesine sahip olan görsel sitelerinden birisidir. Arama yapma işlemi sadece kelime bazlı olup web sitesine üye olmadan görsel indirime işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Özgün resim aramaya son veren site Pexels

Ücretsiz Fotoğraf Bulma Siteleri pexels

Pexels’i kullanan kullanıcıların görsel zekası diğer web sitelerindeki kullanıcılara nazaran daha fazladır. Bu sayede çok değişik fotoğraflara ulaşabileceğiniz gibi indirme işlemide tamamen ücretsiz ve üye olma şartı bulunmamaktadır.

Ücretsiz telif hakkı olmayan fotoğraf, resim, görsel sektörünü elinde tutmaya çalışan web sitelerine listemizde olabildiğince yer vermeye çalıştık. Sizinde bildiğiniz web sitelerini diğer blog yazarı ve web master arkadaşlarımız ile yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Diğer seo içeriklerimiz için kategorimizi ziyaret edin!

Bir yorum bırakın