Seo İçin Faydalı Facebook Backlink Almak

Seo için faydalı Facebook backlink almak adlı makalemizde sizlere sosyal medya devi facebook üzerinden web sitenize nasıl backlink alacağınızı anlatacağız.

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için bir çok zaman harcadığınız backlink alma yöntemlerine sosyal medya sitelerini de eklemelisiniz. Aktiflik derecesi üst düzey olan bu sitelerden backlink almak sitenizi güçlendirecektir.

Güçlendirdiğiniz sitelerinizi üst sıraya taşımanız daha kolay olacaktır. Günümüzde yorum, tanıtım yazısı, blog yazıları, footer, blackhat ve site içine gömülü backlinkler olsa da sosyal medya backlinkleri sizlere büyük artı sağlayacaktır.

Aşağıdaki linke tıklayarak facebook eklentisine gidelim.

Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Buradan Add Static HTML to a Page butonuna basıp devam ediyoruz.

Backlink Alma Yöntemleri Listesi (12 Farklı Fikir) - Perfist

Daha sonra aşağıdaki ekrana yönlendirileceksiniz. Bu ekranda facebook sayfanızı seçmeniz gerekmektedir. Eğer siteniz ile bağlantılı bir facebook sayfası yoksa önce facebook sayfası oluşturuyorsunuz. Sayfamızı seçtikten sonra Sayfa Sekmesi Ekle butonuna basıyoruz.

 

Daha sonra yönlendirdiğinizde sayfanıza gideceksiniz biraz aşağıya kaydırıp ana ekrandaki yeşil buton içinde yazan Set up tab butonuna basıyoruz.

 

Butona tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi html kod yazabileceğimiz bir ekran belirecektir.

 

Yukarıda ben dofollow link verdim. Sizde istediğiniz şekilde linkleme yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkleme yapısından size uygun olanı seçerek buraya yapıştırın ve gerekli düzenlemeleri yapınız.

Dofollow link yapısı

dofollow link demek, Google botlarına facebook üzerinden paylaştığınız için ben bu siteye kefilim ve sen bu siteye güvenebilirsin demektir. Eğer sitenize güveniyorsanız herhangibi bir kural ihlali yapmıyorsanız ve sitenizin içeriği yararlı ise dofollow link sizin için değerlidir.

<a href="https://seosoftware.com.tr/" rel="dofollow">Anahtar Kelimeniz Buraya Gelecek</a>

Nofollow link yapısı

Kural ihlali yaptığınız içeriğine güvenmediğiniz web sitelerini Google botlarına tavsiye etmek istemediğiniz web sitelerinin linkini eklemek isterseniz nofollow linki kullanmalısınız.

<a href="https://seosoftware.com.tr/" rel="nofollow">Anahtar Kelimeniz Buraya Gelecek</a>

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra Save & publish butonuna basarak kaydedelim. Facebook backlinkiniz hayırlı olsun 🙂

Diğer seo ile alakalı içeriklerimize ulaşmak istiyor iseniz Seo Nedir? katogorimize gidebilirsiniz.

Bir yorum bırakın