İnstagramda Ne Satılır?

instagramda en çok satış yapan ürünlerin başında takı ve aksesuar ürünleri geliyor. Çok satan ürünleri sırası ile gümüş, tesbih, gözlük çeşitleri ve sonrasında ise erkek ve bayan saat modelleri takip ediyor.

instagram’da ne satılır? gibi bilgi edinme arayışında olanlar için instagram üzerinden en çok satan ürünleri derledik. 

Özellikle ev hanımlarının büyük bir ilgi göstermiş oldukları ve sıklıkla kullandıkları instagram platformu üzerinden ürün satışlarına yönelik ilgi her geçen gün artıyor.

Bilindiği üzere bir e-ticaret sitesi açmadan da sadece Instagram Shop üzerinden veya direkt instagram üzerinden kolayca ürün satışlarınızı gönderileriniz üzerinden yapabilirsiniz.

Ancak hedef kitle  ve bunların yanı sıra satış stratejinizi belirlemek oldukça önemlidir.

Bu sebeple instagram’da en çok satan ürünleri hedef kitle analizlerinizi doğru bir biçimde yaparak kararlaştırmanız da fayda var.

Bu konuda sizleri takip eden kullanıcıların daha çok nelere ilgi gösterdiği ile ilgili basit bir anket çalışması yapabilirsiniz.

Instagram’da en çok ne satılır?  instagramda ne satsam?  yada  instagram’da en çok satılan ürünler nelerdir?  gibi sorularınızın cevabını da aslında açıkladığımız ürün gruplarını inceleyerek ve mevcut anket verilerinize dahil ederek sizler için en uygun olan ürün grubu üzerinden instagram’da satışlara başlayabilirsiniz.

Instagram'da Satılabilecek Ürünler Nelerdir | iPara

instagramda en çok satılan ürünler

Takı ve Aksesuar  (Kolye, Küpe, Bileklik ve Yüzükler instagram’da en çok satılan ürünlerde başı çekenler arasında yer alıyor.)

Gümüş Ürünleri  ( Gümüş Yüzükler, Gümüş Bileklikler, Gümüş Kombin Takılar ve Gümüş Aksesuarları 2. sırada en çok satan ürünler arasında yerini koruyor.)

Tesbih Çeşitleri ve Gümüş Çakmaklar  ( Çeşitli Kehribar Tesbihler, Kuka Tesbih, Ağaç Tesbih, Oldu Taşı  Tesbih ve Gümüş Çakmak Çeşitleri de 3. sırada yerini almakta)

Gözlük ve Gözlük Aksesuarları  ( Klasik Gözlükler, Spor Gözlükler, Güneş Gözlükleri ve Outdoor Gözlükleri instagram’da en çok satanlarda 4. sırada bulunuyor.)

Erkek ve Bayan Saat Modelleri  ( Spor ve Klasik Saat Modelleri de instagram’da en çok satanlarda 5. sırada yerini alıyor.)

Parfüm ve Deodarant Ürünleri  (Erkek ve Bayan Parfüm ve Deodarant ürünleri de instagram’da çok satanlar arasında 6. sırada yerini koruyor.)

Bebek Giyim Ürünleri  (Bebek Giyim Ürünleri arasında bulunan Tulum, Şapka, Pijama, Kazak, Atlet, T-shirt, Bebek Takımları, Patikler ve Eldivenler en çok satanlarda 7. sırada yer almakta.) 

Bebek Oyuncakları  (Çok çeşitli bebek oyuncakları da 8. sırada bulunuyor.)

Yeni Doğan Bebek Ürünleri  ( Yeni doğan bebek giyim ve aksesuar ürünleri 9 sırada bulunuyor.)

Bayan Giyim Ürünleri  (Instagram üzerinden en çok satanlar arasında Bluz, T-Shirt, Sweatshirt, Şort, Capri, Gömlek, Etek, Kot Pantolon ve Yelek ve bulunuyor.) 

Erkek Giyim Ürünleri  (Spor ve klasik erkek giyim ürünleri en çok satanlarda 11. sıradaki yerini koruyor.)

Teknoloji Aksesuar Ürünleri  ( Kulaklıklar, Mikrofonlar, Telefon Kılıfları, Anahtarlıklar, Hafıza Kartları, Selfie Çubukları,  Powerbank ve USB Ürünleri en çok satan ürünler arasında 12. sırada)

Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri  ( Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri instagram’da en çok satan ürünler arasında 13. sırada yerini alıyor.)

Eğlence Ürünleri  (Çeşitli hobi ve eğlence ürünleri (Drone, Kumandalı arabalar, Ses sistemleri, Oyun Konsolları, 3D Gözlükler, Elektronik Oyuncaklar vb. ürünler 14. sırada yer alıyor.)

Instagram’dan para kazanmak gibi bir amacınız var ise doğru hedef kitle ve ürün grubu seçimi yapmanız ve en önemlisi kurumsal bir satış stratejisi belirlemeniz gerekmektedir.

İnstagram üzerinden ürün satışı yaparak para kazanmak isteyenler elbette bir zaman sonra doğru teknikler uygulayarak yapmış oldukları satışlar üzerinden yüksek cirolar elde edebilirler.

Daha da büyük olmak ve işlerinizi instagram dışında kurumsal bir kimliğe kavuşturmak istediğiniz noktada ise Profesyonel e-ticaret sistemleri devreye girmektedir.

İnstagram, belki başlangıç aşamasında sizleri cezbedebilecek rakamlar kazanmanızı sağlayabilecek önemli kanallardan biri olabilir evet.

Ancak e-ticaret sektöründe kurumsal bir yapıda yer almak ve daha fazla yüksek kazançlar elde edebilmek adına sizlerde profesyonel e-ticaret yazılım çözümlerinden faydalanarak işlemlerinizi daha güvenli bir altyapı üzerine inşaa edebilirsiniz.

Bir yorum bırakın