E-Ticarette Başarılı Olmanın Yolları

e ticarette başarılı olmanın yolları alanında profesyonel uzman ekiplerle çalışmaktan geçmektedir. Bir e-ticaret sitesini kurmak kolaydır ancak bununla bir başarı elde etmek oldukça zordur.

E-Ticaret sektörü rekabetin belkide en yoğun olduğu alanlardan biridir. Bu kulvarda tek başınıza e ticarette başarılı olabilmeniz imkansız değildir ancak oldukça zordur. 

E-ticaret'te başarılı olmanın yolları | Magnec

Yeterli teknik tecrübe ve deneyimlerinizi çok iyi derecede eticaret sektöründe uygulamanız gerekmektedir. Tamamen özgün kararlar ve doğru adımlar olmalıdır.

Başarılı olmak için öncelikle kulvarınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Gelin kısaca başarılı olabilmenize olanak sağlayacak temel konu başlıklarımızı belirleyelim.

Teknik bilgi ve donanıma sahip olmalısınız

E-Ticaret gibi zorlu bir kulvarda başarı istiyorsanız öncelikle kendinizi donanımsal ve teknik anlamda geliştirip iyileştirin. Aksi halde hata üstüne hata yaparak yolunuzu bulmaya çalışırsınız ki bu size hem emek hemde zaman kaybettirecektir.

Bu sebeple eticarette başarılı olabilmenizi sağlayabilecek belkide en önemli konu geçmiş yaşadığınız teknik tecrübeleriniz olacaktır.

Uzman bir ekip ile çalışmalısınız

E-Ticaret sektöründe iseniz hizmet verdiğiniz sektöre ileri derecede hakim dijital ajanslarla çalışmalısınız. Kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde oluşturup onu son kullanıcıya doğru tekniklerle tanıtabilecek en iyi yöntem profesyonel dijital ajanslarla birlikte hareket etmektir.

Kurumsal kimliğinizin doğru oluşturulup iyi analiz edilerek son kullanıcıya tanıtılması ve sitenizin trafiğinin organik ziyaretçiler tarafından ilk alışveriş sonrası tekrar ziyaret edilebilir bir adres olmasını sağlayabilecek en önemli konulardandır.

SEO konusunda destek almalısınız 

Sitenizin arama motorlarında daha aktif olarak ön sayfalarda çıkmasını sağlayabilecek olan şey sizin hayat tecrübeleriniz değildir, tamamen SEO Teknikleri konusunda ileri derece bilgiye ve donanıma sahip dijital ajanslardır. Dijital ajanslar eticaret sitenizin rakip analizlerinden rekabet ortamı oluşturan konulara kadar tüm detayları iyi inceleyerek buna göre seo teknikleri çalışmaları hazırlamaktadırlar.

Sitenizde sektörünüz ile ilgili içerikler üretip bunların arama motorlarında son kullanıcıya sunarak sitenizin organik ziyaretçi trafiğini arttırmaktadırlar. Buda eticaret siteniz için satış cirolarınızın artması demektir.

Şikayete sebep olabilecek ürün yönetimini iyi kontrol edin

Bir ürünün satın alınma sürecinden iade sürecine kadar tüm işlemleri özenle takip edin. Sitenizden bir ürün satın alan kullanıcıların şikayet sitelerinde eticaret siteniz için olumsuz yorumlar yazabilecek derecede ortaya çıkabilecek tüm olumsuzluklar için sıkı bir çalışma ve kuralınız olsun.

Çünkü eticaret sitenizin şikayet sitelerinde olumsuz yorumlarla anılması bir başka kullanıcıyı ürkütür ve sitenizden alışveriş yapmasını engeller. Son kullanıcılar yorumlara çok önem verirler. Bir ürün almadan önce fiyat karşılaştırma siteleri ve şikayet sitelerini sıklıkla incelerler.

Düşük oranlı kupon kodları oluşturmayı ve aldatıcı indirimler yapmayı bırakın

İnternette tüm fiyatlar fiyat karşılaştırma siteleri ile alenen açıkken insanları yanıltıcı indirim oranlarıyla kandırmaya çalışmayın. İndirimlerinizde gerçekçi olun aksi halde sitenizin anasayfasını ziyaret edenler kategori sayfasına geçmeden sitenizi terk ederler.

Örn: sitenizde 90 TL olan bir ürünü 100 TL’ye çıkartıp sonra bir indirim kodu yada indirim kampanyası ile bu ürünün fiyatını normal satış fiyatından 5 TL aşağı çekerek 85 TL’ye satmayın. Aslında siz 90 TL olan bir ürünü Normal satış fiyatından sadece 5 TL indirim uygulayarak pazarlıyorsunuz ancak gerçek hiçte öyle değil.

Devir değişti artık insanlar gerçekçi indirimler ve gerçekçi indirim kodları görmek ister. Çünkü 90 TL’ye sattığınız ürünün ismi ve modeli ile fiyat karşılaştırma sitelerinde arama yapıldığında aslında sizin ürün fiyatını şişirerek arttırdığınızı ve bu üründe sadece gerçekte 5 TL indirim uygulayarak son kullanıcıyı yanılttığınızı tahmin etmek çok zor olmayacaktır. Çünkü gerçek fiyatlar fiyat karşılaştırma sitelerinde veya farklı e-ticaret sitelerinde zaten var olacaktır.

Bu sebeple gerçekçi yüksek rakamlı indirimler ve indirim kodları her zaman sitenizin organik ziyaretçiler tarafından bir kez değil çoğu kez ziyaret edilmesini sağlayacaktır. Böylelikle sizlerde sürümden kazanarak trafiğinizi arttırabilirsiniz.

Bir yorum bırakın