E-Ticaret sitelerinde blog kullanımının önemi

Bir e-ticaret sitesinde blog kullanımının önemi oldukça büyüktür. E-Ticaret sitenizi sadece google adwords reklamları yada sosyal medya reklamları ile tanıtıp müşteri çekmeyi planlıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

Sitenizdeki ürünleri daha fazla organik ziyaretçi üzerinden pazarlamak ve satış hacminizi arttırmak istiyorsanız eticaret blog yönetimi konusuna önem vermeniz gerekmektedir.

Blog yönetimi google.com gibi dünya devi arama motoru başta olmak üzere diğer bütün arama motolarında da görünür olmanız ve organik kullanıcı çekebilmeniz için bir blog yönetiminizin sitenizde olması şart.

E-Ticaret sitelerinde ürün satış işlemlerinizi gerçekleştirirken bir taraftanda blog sayfanızda satmış olduğunuz ürünleri tanıtabilir yada ürünleriniz hakkında kullanıcılarınıza bilgi verebilirsiniz.

Blog sayfanızda yazacağınız her konu başlığı google aramalarında sitenize organik ziyaretçi akışı sayısında artış olmasını sağlayacaktır. Bu durum satışlarınıza da yansıyor olacaktır.

Blog yönetimini sadece gündem haberlerini eklemek için kullanmayın, sektörünüzü ilgilendiren konular ve satmış olduğunuz özel ürünlerinizin faydaları yada incelemelerini blogunuzda paylaşabilirsiniz.

Bu durum kullanıcılarınızın artmasının yanı sıra arama motorlarında sitenizin ismininde otoriter olmasını sağlayacaktır.

Otoriter alan adı, diğer normal alan adlarına göre google gibi arama motorlarındaki indexlenme süresi daha kolay ve hızlı olabilmektedir. Bu sebeple sitenizi sadece ürün satışı üzerine kurgulamaktan ziyade içerik yönetimi sistemin (blog) sayfalarınızı da aynı sıklıkla güncel tutarak kullanmanızı öneririz.

Alt alan adında CMS Kullanımının önemi büyük

Blog sayfası için ister WordPress, Joomla, Drupal gibi bir ücretsiz CMS sistem kullanırsınız isterseniz mevcut e-ticaret alt yapınızın sahip olduğu bir blog içerik yönetim sayfasını tercih edersiniz.

Aslına bakılırsa en sağlıklısı  blog.siteadi.com  şeklinde bir alt alan adına WordPress gibi google tarafından da destek gören bir CMS yazılımının kurulmasının önemi çok büyüktür.

Normal e-ticaret altyapılarında var olan blog içerik yönetimi ile de kıyaslanamaz. Tabi ki e-ticaret altyapılarında var olan blog içerik yönetimi kullanımı da değerlidir ancak bir alt alan adına kurulan ve google tarafından desteklenen açık kaynaklı CMS sistemi bir WordPress kadar başarılı olamayacaktır.

Blog sayfanızı oluşturup blog sayfanızdan banner görseller ile mevcut e-ticaret sitenize buradan kullanıcılarınızı satış gerçekleştirmek adına yönlendirebilirsiniz.

Özellikle kampanyalarınızı bloglarınızdaki alakalı yazılar içerisinde banner görseller ekleyerek desteklerseniz bu harika olur!

Bir yorum bırakın