Altın İhracatı Nasıl Yapılır?

Türkiye’de altın üretiminin gün geçtikçe artacağı düşünülmektedir. w olan altın üretimi 2019 senesinde 38 tona yükselmiştir ve bunun daha da yükseleceği düşünülmektedir.

Altın üretimindeki artışla doğru orantılı olarak altın tüketiminin de artması beklenmektedir.Buna bağlı olarak da ürünün karında artış gözlemleneceği düşünülüyor. Yurtiçinde kar etmeyi başarmış bir ürünün yurtdışından da yüksek gelir elde edeceği tahmin edilir. Bu ürünün yurtdışında elde edeceği karın en yüksekte tutulması amaçlanmaktadır. Altın İhracatı Pazarlaması konusunda deneyimli ekibimizle size profesyonel hizmet vermekteyiz.

Neden Altın İhracatı Yapılmalıdır?

Yurtiçinde belli bir kara ulaşmış olan ürünün yurtdışında da yüksek kar etmesi beklenmektedir. Üretim ve tüketimi fazla olan bu ürünün ihracatta başarılı olması beklenmektedir.Ürün dışarıya ihrac edildiğinde firma ödemelerini döviz olarak alacaktır. Bu da firmanın gelirinin otomatik olarak 2-3 katına çıkmasını sağlar. Aynı zamanda ülkeye döviz girişi olacağı ülke ekonomisi de bu durumdan olumlu etkilenir. Firmanın iç pazara bağımlılığı azalır ve rekabet gücü artar.

Altını Yurtiçine Satmak İle Yurtdışına Satmak Arasındaki Fark Nedir?

Türkiye, Dünya’da altın üretiminde üst sıralarda bulunan bir ülkedir. Bu sebeple de üretimi fazla olan bir ürün dışarıya satıldığında yurtdışı pazarında da yüksek gelir elde etmesi beklenir. Firma döviz ile ödeme alacağından normal karından daha fazla kar edecektir. Aynı zamanda ülkeye döviz girişi olacak ve ekonomi bundan olumlu etkilenecektir.İhracat her ne kadar karlı olsa da yurtiçine satış yapmakla kıyaslandığında riskli ve zordur. Bu yüzden satış yapılacak yurtdışı pazarı ve ülke hakkında iyi bilgi edinilmeli ve bir giriş stratejisi belirlenmelidir.

Altın İhracatı Pazarlaması Nasıl Yapılır?

İhracat yapmayı hedefleyen firma daha önce yurtdışına ürün satsa da satmasa da ihracat yapmadan önce dikkatli olmalıdır. İhracat her ne kadar karlı olsa da içinde her zaman risk faktörü barındırır. Bu yüzden firmanın öncelikle satış yapacağı pazar hakkında bilgi edinmesi ve bir giriş stratejisi belirlemesi gerekir. İhracat pazarlama alanı çok sayıda verinin birleşmesi ile oluşmaktadır. Altın İhracatı Dijital Pazarlaması konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde maddeleyebiliriz.

  • Satış yapılacak ülkenin sosyal, kültürel ve ekonomik durumuna hakim olmak
  • Satış yapılması planlanan pazarı iyi tanımak ve giriş stratejisine sahip olmak
  • İhracat yapmak isteyen firma ve ihracat yapacağı ülkenin durumları hakkında detaylı analiz yapılması
  • SWOT analizi hazırlamak

Bütün bu işlemlerin doğru şekilde yapılması için gerçekçi bir bütçe planlanması yapılmalıdır. Bu noktada klasik ihracat yöntemlerinden yararlanmak firmanın çok büyük fiyatlar ödemesine sebep olabilir. Aynı zamanda meydana gelecek en ufak bir hatada firma çok büyük para kaybederek zarara uğrayabilir. Böyle durumlarda teknolojiden yararlanarak bu işleri dijital ortamda halletmek hem daha kolay hem de daha uygun olacaktır.

Dijital Pazarlama ile Altın Ürününe Nasıl Müşteri Bulunur?

Öncelikle ürünün tanıtımının kolay yapılabilmesi için firma olarak tüm dijital kanalları aktif olarak kullanıyoruz.Bu sayede de müşterilerinize daha kolay ulaşmanızı sağlıyor.

Altın ürününe müşteri bulabilmek için öncelikle dijital bir araştırma yapılmalı ve ürünün araştırılmasında en çok hangi kelimelerin kullanıldığı tespit edilmelidir. Bu kelimeler tespit edildikten sonra ise websitenizi hazırlamak için işe koyuluyoruz. Websiteniz için hazırladığımız tüm içeriklerde en çok aranan kelimeleri anahtar kelime olarak kullanıyor ve websitenizin aramalarda üst sıralarda gözükmesini sağlıyoruz. Bu anahtar kelimeler şehirden şehire bile fark gösterdiği için itina ile bulunması ve kullanılması oldukça önemlidir.

 Biz Size Neler Sunuyoruz?

Firma olarak ihracat pazarlama stratejinize destek veriyor ve işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Hedef kitlenizde bulunan müşterilerinize ulaşabilmeniz ve iletişim kurabilmeniz için en önemli noktalardan biri de websitesi hazırlığıdır. İyi ve doğru bir websitesi sizi aramalarda ön sıralara yükseltecektir. Websitenizde yer verdiğiniz her içerik sizi ön plana çıkaracağı için önem arz eder. Özellikle websitenizin dili oldukça önemlidir. Satış yapmayı hedeflediğiniz ülkenin resmi dilinde bir websiteniz olması sizi müşterilere daha kolay ulaştıracaktır. İngilizce her ne kadar çok sayıda kişi tarafından bilinse de hedef kitleniz içinde İngilizce bilmeyenler de olabilir ve resmi dilde bir site sizi daha kolay tanınır hale getirir. Ayrıca ülkenin resmi dilinde bir site hazırlamanız ülkenin Google aramalarında da üst sıralarda olmanızı sağlar.

Firmamız belgelerin gümrüklenmesi ve ihracat prosedürleri dışında dijital pazarlama alanında her konuda size destek vermektedir.

SEO

SEO, belki de bu adımlar içinde en önemli olanlardan biridir. Ürünün aratılmasında en çok kullanılan anahtar kelimeleri belirlemek anlamına gelen SEO, sizi aramalarda üst sıralara taşımaya yarar.

İhracat her ne kadar zor ve uğraştırıcı olsa da doğru hamleler ve doğru dijital pazarlama stratejilerini kullandığınız takdirde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde sosyal medyanın ne kadar büyük kitlelere ulaştığını hepimzi görüyoruz. Bu nedenle müşterilere ulaşmak için sosyal medya hesaplarını aktif kullanmak oldukça önemlidir. Müşterilerinizle firmanıza ait olan sosyal medya hesabı üzerinden iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Buna ek olarak Facebook, Linkedin ve Google gibi platformlarda hesaplarınızın bulunması da müşterilerin size daha kolay ulaşmasnı sağlar ve güvenilirliğinizi arttırır.

Firmamız sosyal medya hesaplarınızı profesyonel bir şekilde düzenleyerek müşterilerinize ulaşmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda deneyimli ekibimiz sayesinde sosyal medya hesaplarınız her zaman aktif olacaktır.

Video ve Görsel İçerik Üretimi Ve Pazarlaması

Websitenizin için hazırlanan içeriklerin SEO uyumlu olması ve Google aramalarında sizi üst sıralara taşıması çok önemlidir. Biz de buna ek olarak içeriklerinize uygun video ve görselleri ekleyerek daha çok müşterinin ilgisini çekmesini sağlıyoruz.

Yazılı İçerik Pazarlaması

Yaptığımız dijital analizler sayesinde ihrac ettiğiniz ürünün müşteriler tarafından en çok hangi kelimelerle aratıldığını tespit ediyoruz. Sonrasında websitenizdeki içerikleri bu kelimelere göre hazırlayarak firmanızı Google aramalarında üst sıralara taşıyoruz. Buna ek olarak sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitede ne kadar kaldıklarını da tespit ediyor ve bu süreyi uzatmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Basın Bülteni Yönetimi

Firmanıza ait basın bülteni profesyonel bir şekilde hazırlanır ve birinci elden ajans ve gazetelere teslim edilir. Bu noktada bu işi kendiniz yapmanız durumunda ajanslardan dönüş beklemek sizin için sıkıcı ve zorlayıcı olabilir. Firmamız, bu işi sizin yerinize yapmaktadır. Aynı zamanda basın bülteni yollanan ajansların bülteni sizin istediğiniz gibi paylaşıp paylaşmadığını da kontrole ediyoruz.

Ayrıca basın bültenini ajanslara yollarken firmanız hakkında bilgiler eklemeyi ve iletişim bilgilenirizi bildirmeyi de ihmal etmiyoruz.

Influencer Pazarlama

Sizin için influencer pazarlama çalışmalarımızı websitenizi hazırlayarak, içerik ve blog yazıları düzenleyerek ve teknik dökümanlar hazır ederek yapıyoruz. Aynı zamanda kurumsal broşürler ve ürün broşürleri de hazırlayarak firmanızın tanıtımını yapıyoruz.

Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Altın ihracatı için gerekli belgeler ülkeden ülkeye değişeceği için gümrük ve ihracat müşavirliği danışmanlığı hizmetini almanızı öneririm.

Yaptığımız tüm bu uygulamalarla firmanızın ve ürününüzün daha çok müşteriye ulaşmasını ve satışlarınızın hızlanmasını amaçlıyoruz. Alanında uzman olan ekibimizle size profesyonel hizmet veren bir firmayız. Altın İhracatı Dijital Pazarlama konusunda size daha detaylı bilgi verebilmemiz için bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Bir yorum bırakın